Loading...
Hakkımızda2019-03-11T13:01:19+00:00

BİZ KİMİZ

TES-İŞ İnşaat Mühendislik Ltd. Şti. 1995 yılından itibaren dinamik ve atılımcı bir kurum olarak, inşaat sektöründe yer almış ve özellikle endüstriyel yapı inşaatları, mevcut yapıların değerlendirilmesi ve güçlendirme konusunda uzmanlaşmıştır.

Müşteri memnuniyeti yanında çalışanlarının ve iş ortaklarının da sağlık, güvenlik ve mutluluğunu temel değerlerinden biri olarak kurumsallaştıran TES-İŞ in tüm eserlerinde iş ortamından doğan bu pozitif enerjinin yansımalarını görmek mümkündür. TES- İŞ, yaptığı eserlerin insan ve çevre üzerindeki öneminin bilinci ve mühendislik bilimi ilkeleri ile hareket etmektedir.

VİZYONUMUZ

TES-İŞ’ in temel hareket noktası proje ve uygulamalarını işveren ve kurumlarla sorun yaşamaksızın en kaliteli biçimde ve zamanında tamamlanmasıdır. TES-İŞ yüksek performansını şartnamelere uygun tedarikçi ve taşeron seçimiyle birleştirerek güvenilir bir vizyon yaratmıştır.

FARKIMIZ

TES-İŞ’in farkı, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi ve projelerinde gelişmiş dünya standartlarını (BS, ACI, FEMA, EUROCODE vb.) eksiksiz uygulamasıdır.

HEDEFİMİZ

TES-İŞ yapı sektöründe gelişmiş yönetim modelleri ile entegre olmuş bir şirket kültürü yaratarak, en son bilimsel araştırmaların değerlendirildiği ve uygulamaya alındığı bir ortamda faaliyet gösteren teknik kadrosu ile hızlı ve ekonomik çözümler gerçekleştirerek şirket değerini yükseltme hedefi ile çalışmaktadır.

İŞ
SÜRECİMİZ

İş sürecimiz yapılarımızda ve hizmetlerimizde en iyi sonucu elde etmek amacı ile birbirine bağlı bir dizi görev ve aktiviteden meydana gelir. Elde edilen bu sonuç, müşterilerimiz için değer yaratmalı ve onlar tarafından yararlı kabul edilmelidir.

PROJE

Etkin bir inşaat süreci iyi tasarlanmış bir projeyle mümkündür. Müşterinin istekleri ve yapının gerekleri doğrultusunda yönetmeliklere uygun bir tasarım için tüm Mimarlık ve Mühendislik disiplinleri ortak emeğe dayalı çalışırlar. Böylece inşaat aşamalarında ve yapının servis sürecinde karşılaşılabilecek olumsuzluklar önceden tespit edilerek gerekli çözümler üretilir. Bu da müşteriye hızlı, kaliteli ve daha ekonomik bir proje imkanı sağlar.

YASAL İZİN SÜRECİ

Tüm disiplinlerin hazırladığı projeler Yapı Ruhsatı veya yasal inşaat izinlerin alınması amacı ile yetkili kurumlara iletilir. Bu süreçte projelerin tanıtımı, kontrolleri ve revizyonları yapılır.

MOBİLİZASYON

İnşaat alanının etkin kullanımı projenin sağlıklı ilerlemesi için çok önemlidir. Şantiye yerleşiminin optimizasyonu en deneyimli şantiye kadrosu tarafından hazırlanır. Projenin ihtiyaçlarına göre hızlı kurulabilen, kullanışlı ve sağlıklı geçici şantiye binaları ile malzeme stok alanları ve ekipman kurulumları yapılır.

EĞİTİM

Sahada çalışacak tüm personele TES-İŞ ilkelerinin ve güvenliğinin ayrıntılı ve anlaşılabilir şekilde tarif edilmesi en önem verdiğimiz konulardandır. Projenin kalitesi ve güvenliği ancak bu eğitimlerle sürdürülebilir.

YAPININ İNŞAATI VE TESLİM SÜRECİ

İnşaat sonunda yapının kullanımı için gerekli şartların sağlanması, revize “As-built” projelerin hazırlanması, yapının işletmeye alınması ve Yapı Kullanım Belgesinin elde edilmesi teslim süreci içinde gerçekleştirilir.

SERVİS BAKIM VE KONTROLLER

TES-İŞ sadece proje ve inşaat aşamalarında değil yapının servis süresince de müşterinin yanındadır. Müşterinin talepleri doğrultusunda yapıda revizyon yapılması, yapının tasarım yükleri dışındaki yüklere maruz kalması, mekanik ve elektrik tesisatlarının bakımı ve kontrolleri TES-İŞ tarafından yapılmaktadır.